Suvine säästunipp - küttepuud osta suvel

Küttepuude varumine suvel on tark tegu, mis aitab oluliselt rahakotti säästa. Siin on mõned põhjused, miks suvel küttepuude ostmine on nutikas samm.

Miks osta just suvel?

Kiire kuivamine: Suvel võib toore puidu kuivamisaeg olla vaid mõni nädal kuni paar kuud, sõltuvalt ilmastikutingimustest. Eesti suvi on ideaalne kuivamiskliima – piisavalt soe ja sageli tuuline. See tähendab, et toored või poolkuivad puud, mis suve alguses ostetakse, on sügise saabudes juba piisavalt kuivad (niiskusprotsent alla 20%). Kui soovid niiskusprotsendis veenduda, küsi enne ostmist mõõdikuga ülemõõtmist.

Rahaline kokkuhoid: Suvel on küttepuude hinnad sageli madalamad kui talvehooajal, mil nõudlus on kõrge. Toores või poolkuiv puit on kindlasti odavam kui kuiv puit. Suvise varumisega väldite talveperioodi hinnatõusu ja võimalikku puidupuudust, mis võib viia hinnad veelgi kõrgemale.

 

Metsaeksperdid soovitavad suvel küttepuude tellimisele läheneda järgmiselt:

Planeeri ette: Mõtle oma küttepuude vajadused läbi ja arvuta, kui palju puitu sul talveks vaja läheb. Varu alati veidi rohkem, et vältida ootamatuid külmaperioode.

Kontrolli kvaliteeti: Veendu, et ostetav puit on kvaliteetne ja vastab sinu ootustele. Veendu, et puud on ladustatud õigesti ja neil on olnud võimalus kuivada. Soovi korral küsi niiskusprotsendi mõõtmist.

Ladusta õigesti: Kui oled puud kätte saanud, ladusta need õiges kohas. Parim on hoida puud katuse all, kuid hästi ventileeritavas kohas, et kuivamine jätkuks. Väldi puidu otse maapinnale ladumist, kasutades aluseid, et niiskus ei pääseks altpoolt puidule ligi.

Küttepuude ostmine suvel on mõistlik ja rahaliselt kasulik otsus. Planeerides oma puiduvarud suvekuudel, säästad raha ja tagad endale kvaliteetse küttepuu. Nii väldid talveperioodi kõrgemaid hindu ja kindlustad endale muretuma kütteperioodi.

Valmistuge eesootavaks talveks nutikalt ja säästlikult.